Sprzedaż, Działka siedliskowa, Łabędzie, działki nr 290 i 298

Nr oferty28051
Powierzchnia85000.00 m2
Cena155 000 PLN
Cena za m22 PLN
Agent prowadzący

Marek Wasielewski
Pośrednik lic. zaw. 6368
Tel. +48 94 363 66 17
Tel. kom. +48 602 466 777
email: dom-styl@o2.pl

OFERTA ZAREZERWOWANA!
Podpisana umowa rezerwacyjna

Działka rolno-siedliskowa o pow. 8,5 ha, 
piękniepołożona nad rzeką, wśród lasów i jezior 
Pojezierza Drawskiego

 0% PROWIZJI OD KUPUJACEGO!

Lokalizacja

Grunty położone są na kolonii, 1,4 km nawschód od wsi Łabędzie, w gminie DrawskoPomorskie, w woj. zachodniopomorskim, ok. 65 km na południe od Kołobrzegu,15 km na północ od Drawska Pomorskiego - siedziby gminy i powiatu. 
Posiadłośćleży pod lasem, bezpośrednio nad rzeką Stara Rega, pomiędzy dwoma jeziorami - oddalonymzaledwie o 900 m na wschód malowniczym, bardzo czystym i zarybionym jezioremPrzytonko (pow. 114 ha i gł. 40 m) i oddalonymi zaledwie o ok. 800 m na zachódJeziorami Gęgnowskimi – Wielkim i Małym. Do pięknej, piaszczystej plaży jezioraPrzytonko ok. 1500 m gminną drogą gruntową. W okolicy wiele mniejszych iwiększych jezior, lasy, pola i łąki poprzecinane rzeczkami. 
Dojazd drogą wojewódzką do miejscowościŁabędzie, a następnie 1,4 km dobrze utrzymaną, częściowo utwardzaną gminną drogągruntową. 
W odległości 100 m na południe -sąsiednie siedlisko a w promieniu 1 km - kilka innych zagród.

Grunty 
ołącznej pow. 8,5 hastanowią leżące naprzeciw siebie, po dwóch stronach gminnej drogi gruntowej,dwie działki ewidencyjne: 

  • działka nr 290 opow. 3,42 hao kształcie zbliżonym do prostokąta o szerokości 145 m i długości 210 m (wczęści 290 m), w przeważającej części stanowiąca grunty orne klas IVb i V, w częściprzydrożnej ruiny po dawnym siedlisku,
  • działka nr 298 opow. 5,08 ha okształcie zbliżonym do prostokąta o szerokości 148 m i długości 350 m,stanowiąca gruntu orne klas IVa, IVb i VI, łąki, pastwiska oraz grunty leśne,od zachodu działka graniczy z rzekąStara Rega, w części przydrożnej ciekawa murowana ziemianka.

W obowiązującym Planie ZagospodarowaniaPrzestrzennego działki mają przeznaczenie: 

  •      działkanr 290 – tereny upraw rolnych do potencjalnych zalesień, MNR – tereny budownictwa jednorodzinnego izagrodowego,
  •      działkanr 298 – tereny upraw rolnych do potencjalnych zalesień, tereny lasów.

Dziękitakim zapisom, działkę nr 290 można bez problemu zabudować. 
Przez działkę nr 290 przebieganapowietrzna linia elektroenergetyczna średniego napięcia, w związku z czym niema problemu z wykonaniem przyłącza elektrycznego. 

Nagruntach tych jest możliwość wprowadzenia programu dopłat unijnych. 
Ze względu na charakter i przepiękną lokalizację nad rzeką, tuż obokjezior i lasu, nieruchomośćidealna do zamieszkania dla szukających ciszy i spokoju, z dala od miejskiegozgiełku. Tak, jak i cała okolica, działki mają mocno wyrzeźbioną przez lodowiecpowierzchnię, co tworzy piękne efekty krajobrazowe. 
Malownicze okolice Pojezierza Drawskiego z licznymi jeziorami i lasami, stwarzajądoskonałe warunki do odpoczynku, uprawiania sportu, turystyki a takżeprowadzenia działalności turystyczno – pensjonatowej czy rolniczej. 
Walorami tej lokalizacji są również niewielkieodległości do okolicznych atrakcji turystycznych, jak np. Aquapark w Świdwinie(15 km), uzdrowiska Połczyn-Zdrój (40 km), wybrzeże Bałtyku (Kołobrzeg – 65 km)oraz liczne szlaki turystyczne - piesze, konne, rowerowe i kajakowe.  

Warunkiwykonania przyłączy do uzgodnienia z instytucjami branżowymi. 
Opis ofertyopracowano na podstawie informacji uzyskanych od właściciela oraz dokumentów inie stanowi on oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Nr licencji pośrednika odpowiedzialnego zawodowo za ofertę: 6368.

Powrót do listy ofert